Het aantal onderzoek met een nationaal representatieve steekproef wordt steeds minder. Veel opdrachtgevers willen vaak marktonderzoek doen onder een specifieke doelgroep. Dit is uiteraard goed mogelijk via een onderzoekspanel. Maar wat nou wanneer het een hele specifieke groep is, die we niet in de panels kunnen vinden.
Dit was het geval bij een onderzoek voor The British School of Amsterdam. Deze internationale school richt zich vooral op expats in de regio Amsterdam, een extreem lastige doelgroep om te vinden in een onderzoek panel. Bij Miles hebben we dan al snel de instelling: “hoe gaan we dit toch voor elkaar krijgen?”.
Mooi om te zien dat we via een social mediacampagne met eigen advertenties 150 expats hebben gevonden die mee wilden doen aan het onderzoek. Enorm waardevol om, naast de betrokkenheid van medewerkers en huidige ouders, ook te horen hoe ervan buitenaf over de school wordt gesproken. En letterlijk horen, want we hebben mensen ook gevraagd om via een spraakbericht (Voice) ons te vertellen wat ze vinden.
PS De advertentie werkt nu niet meer 😊
#Marktonderzoek #WhatsApp Onderzoek #Expats #Voiceofthecustomer





